Wspólne inwestycje
 
Doradztwo inwestycyjne
 
Wyszukiwanie okazji
 
Finansowanie
 

Wspólne inwestycje

Podstawową działalnością Sparta Invest sp. z o.o. jest prowadzenie projektów inwestycyjnych na rynku nieruchomości. Realizujemy inwestycje poprzez spółki celowe, z udziałem kapitału własnego lub obcego.

Właśnie w tym drugim przypadku możliwe jest dla Państwa inwestowanie we współpracy z nami. Osoby, które chcą z nami inwestować, podpisują z nami ramową umowę o współpracy, na podstawie której udostępniane są im informacje o inwestycjach, które są na etapie due dilligence i zbierania kapitału.

Wejście w inwestycję

Kiedy któraś z naszych inwestycji pobudzi Państwa wyobraźnię inwestycyjną, przedstawiamy Państwu szereg szczegółowych informacji o jej charakterze, planowanym przebiegu i planowanych rozwiązaniach prawnych. Następnie dołączacie Państwo do grona udziałowców spółki celowej, którą zarządza Sparta Invest.

Kapitał udostępniacie Państwo spółce dopiero po wejściu do grona jej udziałowców.

W trakcie inwestycji

W trakcie inwestycji jesteście Państwo informowani o jej przebiegu regularnymi raportami, a jako udziałowcy spółki macie Państwo wgląd w dokumenty księgowe.

Przedterminowe wyjście z inwestycji możliwe jest jedynie w przypadku znalezienia inwestora chętnego do zakupu Państwa udziałów. Może to być Sparta Invest, ktoś z pozostałych udziałowców lub osoba trzecia.

Zakończenie inwestycji

Po zrealizowaniu projektu zostaje opracowany raport podsumowujący, z którego można dowiedzieć się o wszelkich kosztach inwestycji i innych ważnych jej parametrach. Kapitał wraz z zyskiem rozliczany jest z inwestorami, a spółka celowa jest rozwiązywana.

Do typowych rodzajów inwestycji, realizowanych przez nas w tym modelu, należą:
  • Lokale użytkowe - podnosimy wartość poprzez znalezienie atrakcyjnego najemcy
  • Ziemia rolna - duże areały rolne zmieniamy w działki budowlane, w myśl idei "kup tani hektar, sprzedaj drogi metr"
  • Hurtowe zakupy mieszkań z dużym dyskontem - zniżka przy zakupie, którą obracamy w zysk przy sprzedaży

Zapraszamy do grona osób z nami współpracujących.
Umówimy sie na niezobowiązujące spotkanie, na którym przedstawimy Państwu więcej informacji.